Samarbejdspartnere

Rejseklinikken har indgået samarbejdsaftaler med en lang række rejsebureauer, organisationer, blogs og firmaer som alle får 10 eller 15 %  rabat- læs mere under priser.

Der er bureauer og organisationer, der ikke er nævnt nedenfor.

Du er velkommen til at kontakte os, hvis du er i tvivl om dit firma, organisation eller rejsebureau har samarbejdsaftale med os, eller hvis i ønsker at indgå en aftale.

Rejsebureauer / Organisationer med 10 % rabat:
Adventure Heart: adventureheart.com

Albatros Travel: albatros-travel.dk

Bella Vista: bellavista.dk

Bifrost Rejser: bifrostrejser.dk

Blixen Tours: blixentours.dk

​C&C Travel: cctravel.dk

​Culture Adventure: cultureadventure.dk

​Dagama Travel: dagama.travel

Diana Jagtrejser: jagtrejser.dk

​Grace Tours: gracetours.dk

Horisont Rejser: horisontrejser.dk

Jesper Hannibal Rejser: hannibal.dk

Karavane Rejser: karavanerejser.dk​

Limpopo Travel: jagtrejser.dk

Livingstone Safari:livingstone.dk 

Marco Polo: marcopolo.dk

MyEducation: myeducation.dk

Nyhavn Rejser: nyhavnrejser.dk

Peacock Travel: peacocktravel.dk

Plan International Danmark: plandanmark.dk

Plan International Danmark: planfadder.dk

Profil Rejser: profilrejser.dk

Rejsekontoret: rejsekontoret.dk​

Rejsespecialisten: rejsespecialisten.dk

Safari Eksperten: safarieksperten.dk

Stjernegaard Rejser: stjernegaard-rejser.dk

Vitus Rejser: vitus-rejser.dk

 

​​​

Rejsebureauer / Organisationer med 15 % rabat:

EF Danmark: http://www.ef-danmark.dk/pg/uddannelse/ 

Gouda Rejseforsikring: gouda.dk 

ISIC (International Student Identity Card): ​www.isicdanmark.dk​

Savanna Ocean: savanna-ocean.com 

Travel alott:www.alott.dk

Zanzibar Højskolen: zanzibar-hojskolen.dk 

  ​

Blogs med 10% rabat:

At rejse med børn: atrejsemedboern.dk

On Trip: ontrip.dk

Rejsetanker.dk:rejsetanker.dk

Rejseklinikken samarbejder og henviser til REJSEMEDICINSK KLINIK i Odense og Århus.

​Rejsemedicinsk Klinik drives af overlægerne Line Buhl og Mads Buhl, som begge er eksperter i rejsemedicin og tropemedicin. rejsemedicinsk-klinik.dk

Ønsker du at bestille tid hos os?

​Hos Rejseklinikken kan du online bestille konsultationstid  i vores åbningstider


​Bestil tid

Kontaktinformation​

Rejseklinikken

Ordrupvej 60, 4
2920 Charlottenlund
Tlf.: 39 63 01 15

E-mail: kontakt@rejseklinikken.dk
CVR: 25047052 

​Trustpilot

Se hvad folk siger om os på Trustpilot